قالب سازی فلزی و قالب سازی دایکاست و طراحی قالب پلاستیک در تهران و کرج

 

یکی از انواع قالب ها، قالب سازی فلزی و قالب سازی دایکاست است که در قالب سازی کارافن ساخته می شود. طراحی قالب پلاستیک و همچنین قالب سازی در تهران و قالب سازی در کرج صورت می گیرد.

 

قالب سازی چیست؟

 

تمامی لوازم و محصولاتی که ما در اطراف خود مشادهده می کنیم و از آن ابزار و وسایل استفاده می کنیم از یک قالب و شکب و فرم تشکیل شده است. اکر لوازمی که ما مورد استفاده قرار می دهیم از جنس پلاستک و یا از جنس فلز های گوناگون می باشد که با روش های متفاوتی درست شده است. حال این گونه ابزار و وسیله ها چگونه ساخته و تولید انبوه می شود؟

یکی از انواع قالب ها، قالب سازی فلزی و قالب سازی دایکاست است که در قالب سازی کارافن ساخته می شود. طراحی قالب پلاستیک و همچنین قالب سازی در تهران و قالب سازی در کرج صورت می گیرد.

 

قالب سازی

 

برای ساخت ابزار آلات متنوع و وسایل مورد نیاز زندگی و تمامی لوازمی که در اطراف خود مشاهده می کنیم نیاز به یک قالب داریم، همانند قالب فلزی و یا قالب دایکاست و همچنین این قالب باید با استفاده از طراحی قالب پلاستیک ایجاد شود. پس می توان نتیجه گرفت که قالب سازی فلزی و قالب سازی دایکاست و طراحی قالب پلاستیک  اولین مرحله از ساخت ای گونه وسایل و ابزار ها است. در گذشته های نه چندان دور برای ساخت این گونه از تولیدات از قالب های گچی و یا چوبی استفاده می شد. اما با رشد چشمگیر این صنعت و نیاز روز افزون جامعه به صنعت قالب سازی ، این نوع قالب هارو با پلاستیک نرم و یا پلاستیک سخت و همچنین فلزات تولید انبوه می کنند.

یکی از انواع قالب ها، قالب سازی فلزی و قالب سازی دایکاست است که در قالب سازی کارافن ساخته می شود. طراحی قالب پلاستیک و همچنین قالب سازی در تهران و قالب سازی در کرج صورت می گیرد.

 

قالب سازی فلزی
قالب سازی فلزی

 

انواع مختلف قالب سازی پلاستیک

 

قالب سازی انواع مختلفی دارد و از روش های گوناگونی تهیه می شود. نوع قالب سازی وابسته به هدف مشتری و کالای مورد نظر او دارد اما در حال حاضر می توان آن را در چند دسته مهم تقسیم کرد.

قالب  های ریخته گری، قالب های آهنگری، قالب های پرس و قالب های تزریق پلاستیک، که قالب سازی پلاستیک برای دستگاه های تزریق پلاستیک، قالب سازی فلزی ، قالب سازی دایکاست ، و طراحی قالب پلاستیک یکی از این موارد می باشد.

در مواردی که ذکر شد تزریق پلاستیک یکی از راه های بسیار محبوب و ارزان می باشد. با کمک گرفتن از روش تزریق پلاستیک می توان قطعات پلاستیکی زیادی را به سهولت و آسانی و به سرعت تولید انبوه کرد.

یکی از انواع قالب ها، قالب سازی فلزی و قالب سازی دایکاست است که در قالب سازی کارافن ساخته می شود. طراحی قالب پلاستیک و همچنین قالب سازی در تهران و قالب سازی در کرج صورت می گیرد.

قالب سازی پلاستیک در تولید انواع قطعات plastic  با انواع ضخات نازک و ضخامت بالا پیشرفت زیادی داشته است و در تولید انواع محصولات خانگی و لوازم جانبی تلفن های همراه و ساخت قطعات پزشکی می باشد. ساخت قطعات پزشکی مثل سرنگ ها یا سرپوش ها و یا ساخت قطعات پزشکی در قسمت دندان پزشکی از موفقیت های این صنعت مهم کشور بوده است.

یکی دیگر از بخش های مهم این صنعت قالب سازی پلاستیک در حوزه ی اسباب بازی می باشد.  انواع زیادی از اسباب بازی ها و یا وسایل بازی را می توان با اسن صنعت پر استفاده درست کرد.

یکی از انواع قالب ها، قالب سازی فلزی و قالب سازی دایکاست است که در قالب سازی کارافن ساخته می شود. طراحی قالب پلاستیک و همچنین قالب سازی در تهران و قالب سازی در کرج صورت می گیرد.

یکی از روش های پرکاربرد و رایج پس از تزریق پلاستیک می باشد. برای تولید قطعات پلاستیکی  از تزریق پلاستیک استفاده می شود. با استفاده از این روش می توان قطعه مورد نظر را در طرح مورد نظر و در تیراژ مشخص در کوتاه ترین زمان ممکن تولید به انبوه رساند. این نوع قالب ها از قالب سازی فلزی و یا قالب سازی دایکاست و طراحی قالب پلاستیک استفاده می شود. قطعات تولید شده در این روش با بالاترین کیفیت و کترین میزان ضایعات می باشند.

در این روش قالب سازی مواد پلاستیکی که به حالت مذاب در آمده است به سمت قالب تزریق رفته و پس از انجام عملیات مورد نظر در بدنه دستگاه قرار می گیرد بعد از این مرحله، نوبت به مرحله سرد سازی می رشد تا محصول مورد نظر از دستگاه خارج شود.

یکی از انواع قالب ها، قالب سازی فلزی و قالب سازی دایکاست است که در قالب سازی کارافن ساخته می شود. طراحی قالب پلاستیک و همچنین قالب سازی در تهران و قالب سازی در کرج صورت می گیرد. شما می تواید مطالبی را که در مورد آن است را در سایت کارافن مشاهده بفرمایید.

قالب سازی یکی از راحت ترین و پر مصرف ترین و مهم ترین روش های رایج برای شکل دادن به پلیمرها (بسپارها) استفاده از ماشین قالب تزریق پلاستیک در انواع قالب های صنعتی است. پس از پیدایش و توسعه پلاستیک ها قالب سازی پلاستیک تلاش ها برای ساخت دستگاه هایی که بتوان به وسیله آنها به سادگی مواد اولیه پلاستیک را به شکل دلخواه در آورد آغاز شد و باعث اختراع ماشین تزریق پلاستیک شد. خدمات تزریق پلاستیک در تولید طیف وسیعی از محصولات کارافن مانند لوازم الکتریکی منزل، ظروف، درب بطری‌ها، اجزای داخلی خودروها و بیشتر محصولات پلاستیکی موجود، قالبسازی نقشی اساسی ایفا می‌کنند. کارافن، این امکان را برای شما فراهم کرده است تا ایده خود را به طور کامل پیاده سازی نمایید. قالب سازی پلاستیک ما با تکیه به دانش و تجربه خود توانایی ساخت انواع قالب را برای شما فراهم کرده ایم. یکی از انواع قالب ها، قالب سازی فلزی و قالب سازی دایکاست است که در قالب سازی کارافن ساخته می شود. طراحی قالب پلاستیک و همچنین قالب سازی در تهران و قالب سازی در کرج صورت می گیرد.

 

قالب سازی دایکاست
قالب سازی دایکاست

 

قالب سازی فلزی

 

قالب سازی فلزی ، قالب سازی دایکاست  ساخت قالب قطعات پزشکی در قالب سازی پلاستیک نقشه مهم و به سزایی دارد. همچنین طراحی قالب پلاستیک در این امر نقش مهمی دارد.

خدمات قالب سازی را به جرعت می توان گفت که یکی از پرقدمت ترین و کهن تر صنعت ها در طول تاریخ است. در گذشته از قالب سازی برای ساخت شمیر های پولادی برای جنگ و ابزار و ادبات کشاورزی همانند داس و ابزار کاشت استفاده می شده است.

با توجه به همین قدمت بالای قالب سازی می توان آن را در زمره یک هنر طراحی در طول تاریخ حساب آورد. این صنعت در طول تاریخ دچار تغییرات فراوانی شده است. امروزه از این صنعت در بخش های مختلفی نظیر پزشکی، لوازم و ابزار خانه، لوازم و ابزار،  تولیدات لوازم خانگی و حتی موارد فضایی و نظامی نیز استفاده می شود. قالب سازی فلزی و قالب سازی دایکاست یکی از انواع مهم قالب سازی می باشد. این قالب سازی و طراحی قالب پلاستیک و همچنین قالب سازی در تهران و قالب سازی در کرج صورت می گیرد.

 

طراحی قالب پلاستیک
طراحی قالب پلاستیک

 

قالب سازی فلزی

 

ابزار و لوازم قالب سازی فلزی تنوع زیادی دارد و برای ساخت قالب سازی فلزی از ابزار هایی چون، سنبه ، تراش کاری، دستگاه های برش استفاده می گردد. ساخت قالب سازی فلزی اهمتی بسیار زیاد دارد  زیرا پس از ساخت قالب دیگر به راحتی نمی توان  آن را تغییر داد. به همین دلیل با استفاده از لوازم و ابزار خاصی که معرفی کردیم می توان این میزان دقت را بالا برد.

قالب سازی فلزی برای ساخت انواع قطعات مهم در صنعت خودروسازی و دستگاه های مکانیکی مورد استفاده قرار می گیرد. به همین علت این نوع قالب از اهمیت ویژه ایی برخودار می باشد.

برای تولید قالب فلزی باید ابتدا طرح و نقشه قالب را در کامپیوتر طراحی و برنامه ریزی نمود سپس نمونه اولیه آن را با استفاده از ابزار و لوازم قالب سازی همانند دستگاه های لیزر و تراش  و یا دستگاه های سی ان سی ( دستگاه های cnc ) تولید نمود.

پس از ساخت نمونه اولیه می توان صحت و سلامت آن را مورد برسی و آزمایش قرارداد ئر صورت تایید قالب سازی فلزی می توان آن را در تعداد های بالاتر ساخت تا برای ایجاد قطعات با تعداد بالاتر مورد استفاده قرار گیرد. قالب سازی فلزی و قالب سازی دایکاست یکی از انواع مهم قالب سازی می باشد. این قالب سازی و طراحی قالب پلاستیک و همچنین قالب سازی در تهران و قالب سازی در کرج صورت می گیرد.

 

طراحی قالب پلاستیک
طراحی قالب پلاستیک

1: آماده سازی مواد اولیه

مواد اولیه اولیه قالب تزریق فلز ، پودرهای فلزی و یک چسب گرمانرم است. چسب فقط یک وسیله برای پردازش میانی است و پس از قالب گیری تزریقی باید از محصولات خارج شود. خواص پودر تعیین کننده خصوصیات نهایی محصول تزریق شده تزریق است.

مخلوط پودر مخلوط شده با استفاده از دستگاه اکسترودر خمیر یا رول برشی در چسب پلاستیکی در دمای بالا کار می شود. محصول میانی اصطلاحاً ماده اولیه است. این معمولاً با اندازه گرانول چند میلی متر دانه بندی می شود ، همانطور که در صنعت قالب گیری تزریق پلاستیک معمول است.

مواد اولیه را می توان به صورت “آماده قالب سازی” از تعدادی از تأمین کنندگان بین المللی خریداری کرد ، یا در صورت وجود مهارت ها و دانش لازم توسط تولید کننده MIM تولید می شود.

2: قالب تزریق

قطعات MIM “سبز” در یک فرآیند قالب گیری تزریقی معادل تشکیل قطعات پلاستیکی تشکیل می شوند. تنوع هندسه های بخشی که می تواند با این فرآیند تولید شود ، مشابه تنوع زیاد قطعات پلاستیکی است.

3: حذف اتصال دهنده

فرآیند حذف چسب بعدی به منظور بدست آوردن قطعات با شبکه منافذ به هم پیوسته بدون از بین بردن شکل اجزا انجام می شود. انواع فرآیندهای حذف چسب اعمال شده بعداً در این مقدمه توضیح داده می شود. در پایان فرآیند حذف چسب ، اغلب مقادیری چسب در قسمتهایی که ذرات پودر فلز را بهم نگه داشته است وجود دارد ، اما شبکه منافذ به شما اجازه می دهد تا در مرحله اولیه پخت ، همزمان با پخت ، تبخیر چسب باقی مانده به سرعت انجام شود. گردن ها بین ذرات فلزی شروع به رشد می کنند.

4: پخت

فرآیند پخت منجر به از بین بردن بیشتر منافذی می شود که قبلاً توسط ماده چسبنده اشغال شده بود. در نتیجه ، قطعات MIM در هنگام پخت انقباض قابل توجهی از خود نشان می دهند. انقباض خطی معمولاً تا 15 تا 20٪ است (شکل 3). در صورت لزوم ، قطعات MIM متخلخل ممکن است توسط فرآیندهای متداول فلزکاری مانند عملیات حرارتی یا عملیات سطح به همان روشی که قطعات ریخته گری یا فرفورژه انجام می شود ، پردازش شوند.

برای برخی از کاربردها مانند بخشهای خودرو ، پزشکی و هوافضا ، می توان از فشار داغ ایزوستاتیک (HIP) برای از بین بردن کامل تخلخل باقیمانده استفاده کرد. از آنجا که قطعات MIM به طور معمول کوچک هستند ، این می تواند برای اجزای حیاتی نسبتاً مقرون به صرفه باشد.

 

طراحی قالب پلاستیک
طراحی قالب پلاستیک

 

قالب سازی دایکاست

 

قالب سازی دایکاست ، دایکاست یا ریخته گری تحت فشار عبارتند از روش تولید قطعه قالب از طریق فلز ذوب شده و تحت فشار به داخل قالب ، قالب سازی دایکاست همانند ریخته گری می باشد، به صورت که فلز مذاب به درون حفره‌ای به شکل قطعه ریخته می شود و پس از سرد شدن قطعه مورد نظر به دست می‌آید. تنها تفاوتی که بین این دو روش وجود دارد روش پر شدن حفره های قالب است.

قالب سازی در تهران

در روش قالب سازی دایکاست فلز مذاب تحت فشار زیاد و سرعت بیشتری به درون قالب می‌رود. به همین دلیل در دایکاست قطعات با اشکال پیچیده‌ تری را می‌توان تولید کرد. در قالب سازی دایکاست پس از ریخته شدن مواد در قالب و بسته شدن آن، مواد مذاب به داخل یک نوع دستگاه پمپ یا تزریق هدایت می شود. سپس زمانی که پیستون پمپ دستگاه تزریق، مواد ذوب شده را با سرعت زیاد از راه سیستم تغذیه قالب به درون حفره می‌ ‏فرستد، هوای داخل آن از طریق سوراخ‌ های آن خارج می‌شود. این پمپ در بعضی از دستگاه‌ ها دارای درجه حرارت محیط و همچنین دارای درجه حرارت مذاب می باشد.معمولاً مقدار مواد ذوب شده تزریق شده بیش از اندازه مورد نیاز برای پر کردن حفره است تا سرباره‌ گیرها را پر کند و حتی پلیسه ها را در اطراف قطعه به وجود آورد. سپس در مرحله دوم زمانی که ماده مذاب در حال سرد شدن در داخل حفره است، پمپ همچنان فشار خود را ادامه می‌دهد. در مرحله سوم قالب باز شده و قطعه به بیرون پرتاب می‌شود.قالب سازی فلزی و قالب سازی دایکاست یکی از انواع مهم قالب سازی می باشد. این قالب سازی و طراحی قالب پلاستیک و همچنین قالب سازی در تهران و قالب سازی در کرج صورت می گیرد.

 

قالب سازی در تهران
قالب سازی در تهران

 

قالب سازی دایکاست چند بخش است؟

 

قالب سازی دایکاست ، قالب دایکاست به دو قسمت و دو تکه تقسیم می شود. قالب از یک قسمت ثابت یعنی قسمت طرف تزریق و یک قسمت متحرک یعنی طرف بیرون انداز است. قسمت نیمه ثابت با قسمت تزریق به ماشین ریخته گری که تحت فشار وصل می شود. در قسمت نیمه متجرک قالب یعنی قسمت نیمه بیرون انداز قالب به قسمت متحرک کفشک متصل می شود. هر دو قسمت به قسمت تزریق متصل است و با نیرویی که از طرف ماشین به آن وارد می شود در حالت بسته باقی می ماند. این سطح تماس که در هر د نیم قالب وجود دارد سطح جدایش قالب نام دارد. برای جلوگیری از خروج مواد مذاب به بیرون باید این اتصال ها را به خوبی آبندی کرد و هر دو سطح آن را به خوبی سنباده زده و سیقل دهیم دقت این صفحات که بر روی یکدیگر قرار دارند بسیار اهمیت دارد. قالب سازی فلزی و قالب سازی دایکاست یکی از انواع مهم قالب سازی می باشد. این قالب سازی و طراحی قالب پلاستیک و همچنین قالب سازی در تهران و قالب سازی در کرج صورت می گیرد.

 

طراحی قالب پلاستیک
طراحی قالب پلاستیک

 

قالب سازی فلزی یا دایکاست

 

فرآنید ساخت و تولید یک قطعه و کالا چه به روش های قالب سازی فلزی و قالب تزریق پلاستیک و چه به روش قالب سازی دایکاست یکسان می باشد. ما باید یک قالب تزریق پلاستیک یا یاصطلاحا یک die دایکاست ایجاد کنیم. سپس باید یک ماده مایع با فشار شدید به قالب تزریق پلاستیک یا die دایکاست وارد کنید. سپس قالب تزریق پلاستیک یا die دایکاست، را با خطوط خنک کننده داخلی، خنک کنیم. و با باز کردن die و یا قالب تزریق پلاستیک و ضربه، قطعه را خارج کرد. اگر چه برخی از تغییرات تکنیکی در هر دو روش وجود دارد. اما چیزی که در این دو نوع متقاوت است و تفاوت عمده ایی را ایجاد می نماید در طراحی و ساخت قالب صنعتی به روش تزریق پلاستیک با ساخت قالب دایکاست، در نوع ماده تزریقی است. قالب سازی فلزی و قالب سازی دایکاست یکی از انواع مهم قالب سازی می باشد. این قالب سازی و طراحی قالب پلاستیک و همچنین قالب سازی در تهران و قالب سازی در کرج صورت می گیرد.

برای سفارش انواع قالب سازی فلزی و قالب سازی دایکاست با شماره های داخل سایت در تماس باشید. طراحی قالب پلاستیک و قالب سازی در تهران و قالب سازی در کرج انجام می شود.

 

طراحی قالب پلاستیک
طراحی قالب پلاستیک

 

طراحی قالب پلاستیک

ریخته گری دایکاست (Diecast) یکی از اقتصادی ترین روشهای تولید در صنعت ریخته گری است. Diecasting به روش تولیدی گفته می شود که در آن قطعات فلزی سرب ، آلومینیوم و … با تزریق فلزات مذاب تحت فشار به قالب تولید می شوند. سیلندر اتومبیل ، بسیاری از ابزارها ، قطعات خودرو ، دستگیره ها. ، لوازم خانگی و … محصولات این روش تولید هستند.

مواد قالب دایکست و قطعات تولید شده توسط آن قالب های ریخته گری از فولاد نورد گرم با حجم و ضخامت زیاد ساخته شده اند که می توانند فشار بالای فلز مذاب را تحمل کنند. همچنین ، طراحی و ساخت چنین قالب هایی با قالب های پلاستیکی متفاوت است ، به همین دلیل قیمت قالب های قالب ریخته گری گران است. این چیزی بیشتر از قالب های تزریق پلاستیک است.خدمات مشتری ما هنگام سفارش دادن الگویی برای طراحی ، تمام مسائل فنی با دقت مورد توجه قرار می گیرند. پس از تبادل نظر و بررسی نکات طراحی با مشتری ، طرح وارد قسمت طراحی و طراحی سه بعدی می شود. سرانجام پس از بررسی و کنترل طرح با کارفرما ، طرح تکمیل و آماده ساخت می شود.

قالب سازی فلزی

مواد مورد استفاده در قالب سازی فلزی

در قالب تزریق پلاستیک و قالب سازی فلزی از رزین های پلاستیکی گرانول یا گلوله ای برای تولید محصولات مختلف از اجزای خودرو و هواپیما گرفته تا ظروف ذخیره سازی ، قطعات آلات موسیقی و شانه های مو استفاده می شود. در قالب تزریق پلاستیک که یکی از فرایندهای تولیدی است که به دلیل توانایی تولید مقادیر بسیار زیادی از همان ماده ، از انواع مختلفی از ترکیبات پلاستیکی مانند پلی کربنات ، پلی استایرن ، پلی اتیلن ، پلی پروپیلن ، پلی وینیل کلراید ، اکریلیک و تفلون استفاده می شود.

بستن و تزریق در قالب سازی دایکاست

اکثر دستگاه های قالب گیری تزریق پلاستیک و قالب سازی دایکاست برای ساخت یک مورد نیاز به یک چرخه فرآیند کوتاه دارند. بستن اولین مرحله از چرخه است و شامل یک واحد هیدرولیکی است که قبل از تزریق یک ترکیب پلاستیکی بین نیمه قالب ، قطعات قالب فولادی یا آلومینیومی را با هم تثبیت می کند. در مرحله تزریق ، ترکیبات پلاستیکی در اثر حرارت و فشار شدید ذوب می شوند تا ذوب شوند. مقدار پلاستیک تزریق شده قالب سازی دایکاست به نیمه قالب به عنوان “شات” شناخته می شود. زمان تزریق با استفاده از متغیرهای فشار تزریق ، قدرت تزریق و حجم شات توسط اپراتور ماشین محاسبه می شود.

محکم کردن و بیرون انداختن


بلافاصله پس از تماس با سطح قالب ، پلاستیک ذوب شده شروع به خنک شدن و جامد شدن می کند. از آنجا که مقداری انقباض معمولاً به دلیل خنک سازی سریع اتفاق می افتد ، بسته بندی مواد پلاستیکی در مرحله تزریق اجازه می دهد مواد اضافی وارد قالب شوند تا انقباض بر اندازه مورد نظر محصول تأثیر نگذارد.

هنگامی که قطعه کاملاً جامد شد ، سیستم دفع دستگاه با باز کردن قالب و بیرون کشیدن جسم سخت شده ، قالب سازی فلزی کار را بر عهده می گیرد. برای بیرون ریختن تمیز مورد نیاز نیرومندانه ای است که توسط ماده آزاد کننده قالب کمک می شود. زمان مورد نیاز برای باز کردن قالب ها و بیرون ریختن قطعات با استفاده از زمان چرخه خشک و مدت زمان افتادن قطعه پلاستیکی در ظرف محاسبه می شود. سپس قالب ها بسته می شوند و به ناحیه دستگاهی که تزریق انجام می شود حرکت می کنند.

کنترل کیفیت در قالب سازی فلزی


محصولات ساخته شده توسط دستگاه های قالب گیری تزریق پلاستیک و قالب سازی فلزی دارای نقایص مشترک هستند که به دلیل تنظیمات اشتباه ماشین حساب شده است. به عنوان مثال ، نقص فلش در اثر فشارهای تزریق بیش از حد زیاد یا نیروهای گیره بسیار کم ایجاد می شود. اگر سرعت خنک سازی یکنواخت نباشد ممکن است تاب خوردگی ایجاد شود. قطعاتی که حباب های ریزی در آنها وجود دارد به این معنی است که ترکیب پلاستیکی ممکن است قالب سازی فلزی حاوی رطوبت زیادی باشد یا دمای تزریق اضافی باشد. سرانجام ، محصولات قالب گیری تزریق پلاستیک که با علامت های برانگیخته مخدوش می شوند ، می توانند تحت فشارهای خروجی زیاد یا مدت کوتاه خنک سازی قرار بگیرند.

Call Now Button